İletişim

Endpoint Backup Çözümleri

Endpoint Backup neden önemlidir?

Uç noktaları korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bir çok kurumda kritik iş verileri, son kullanıcı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarında oluşturulmakta ve saklanmaktadır. Ekibinizin çoğu uzaktan çalışırken, verilerinin korunduğundan ve kurtarılabilir olduğundan emin olmanız gerekir. Endpoint Backup konusu bu nedenle önem arz etmektedir. Commvault , Druva gibi üreticiler bu konunun adreslenmesi için çözümler üretmektedirler. 

endpoint backup, druva, commvault

Dizüstü bilgisayarlar üretkenlik için harikadır, ancak kuruluşunuz, cihazlarını yedeklemeyi hatırlamak için çalışanlarına güvenebilir mi? 

İnsan hatası veya ekipman arızaları önemli veri kayıplarına neden olmaktadır.

Ek olarak, tüm küresel iş gücü bir birinden ve merkezi ofislerden uzaklaştıkça, kullanıcı cihazlarının korunması ve yönetimi daha fazla güvenlik açığına neden olmaktadır. İstatistiklerle bakacak olursak:

  >>   İş, BT ve siber güvenlik yöneticilerinin yalnızca %14’ü uç nokta güvenliğinin kuruluşlarının en olgun siber güvenlik programlarından biri olduğuna inanıyor.

  >>   BT güvenlik uzmanlarının %68’i, şirketlerinin veri varlıklarını veya BT altyapısını tehlikeye atan bir veya daha fazla uç nokta saldırısı yaşadığını söylüyor

  >>   2021 yılında her 11 saniyede bir kuruluş bir fidye yazılımı saldırısı kurbanı olmuştur.

 

EndPoint Backup çözümlerimiz

Bring Bilişim ve Danışmanlık hizmeti olarak alanının en iyileri olan Commvault Backup and Recovery for Endpoint ve Druva  Backup ürünleri ile çözüm üretmekteyiz. Bu ürünleri sunuyor olmamızın nedeni alanında en iyi çözümler olmasıdır. BT kaynakları kıt olduğundan, dosya sistemi verilerinizin korunduğundan ve veri kaybı durumunda kullanıcının dosyaları veya klasörleri kendi başlarına kurtarabileceğinden emin olmak istersiniz. Sunduğumuz  çözümler, aşağıdakileri sağlayarak bu süreci sizin için otomatikleştirir:

Kolayca Yedekleme

Endpoint backup çözümlerimiz Kullanıcı müdahalesi olmadan, kullanıcının çalışmasına etki etmeden, önceden belirlenen dosya ve dizinleri belirlenen politikalara göre yedekler.

Kullanıcı Dostu

Self servis özelliği ve kullanıcı dostu ara yüzü her seviyede kullanıcının verileri web ara yüzünden kolaylıkla restore etmesine olanak sağlar.

Bulut veya kurum içi

Endpoint Backup Çözümlerimizi ister bulut tabanlı olarak kullanıp yönetmek için efor harcamazsınız, isterse de on-premise olarak kullanabilirsiniz.

Güvenlik ve Yönetim

Web tabanlı ara yüzünden kolaylıkla yönetip AD, SMTP, SIEM gibi entegrasyonlarını yapabilirsiniz, yüksek güvenlik özellikleriyle rahat edersiniz.

                       Commvault  ve Druva Endpoint Backup temel özellikler:

Gerçek ve sorunsuzca kullanılabilir bir uç nokta yedekleme çözümünün sunması gereken temel özelliklerdir. Bu özelliklerin eksikliği sistem veya kullanıcı tarafında sorun veya memnuniyetsizlik anlamına gelir ki bu da ürün kullanımının sürekliliğini ve güvenilirliğini tehlikeye atar. 

 • Ödüllü Yedekleme:  Kullanıcıları rahatsız etmez, otomatik çalışır, Self Servis özellikleri sunar, minimal kaynak gereksinimleri ile çalışır.
 • Tüm Uç Noktaları Korur:  Windows, Mac, iOS, Android, Linux platformlarının farklı sürümlerini destekler. Bir cihazın veri yedeklerini diğer cihazdan görebilirsiniz.
 • Esnek Mimari: Şirket  İçi, Bulut, Özel bulut, Hibrit gibi farklı mimarilerde esnek bir şekilde kurulup çalıştırılabilir. 
 • Kurumsal sınıf güvenlik:  Aktarılan ve depolanan verilerin 256 bit şifrelemesi, son kullanıcı ve sistem yöneticisi için audit logları
 • Daha Akıllı Tekilleştirme:  Global, İstemci Taraflı Tekilleştirme, Uygulama Farkındalığı gibi özelliklerle depolama alanını daha efektif şekilde kullanır. 
 • Kaynak Optimizasyonu:  Bant Genişliği tabanlı Kısıtlama, CPU ve RAM Optimizasyonu ile düşük kaynaklı cihazlarda dahi sorunsuz çalışır. 
 • Yönetim Kolaylığı:  Toplu İstemci Dağıtımı, AD Entegrasyonu, Single sign on, Otomatik aktivasyon gibi özellikleriyle yönetimi kolaylaştırır. 
 • Kurumsal Ölçeklenebilirlik:  Kotalar, Kullanıcı Profilleri, Profile göre disk alanı gibi özelliklerle 10.000+ kullanıcı sayısına kadar ölçeklenebilir. 
 • Otomatik  güncelleme: İstemci yazılımlarının yeni sürümü çıktığında manuel müdahale gerekmeden merkezi bir şekilde otomatik yazılım güncellemesi
 

                       Commvault  ve Druva Endpoint Backup ek özellikler:

Uç nokta yedekleme çözümleri artık sadece dosya sistemi yedekleme özellikleriyle yetinmezler. Genel veri yönetimini, veri farkındalığını ve kullanıcı deneyimini de geliştiren ek özellikler sunarlar. Çözümlerimizin sunduğu ek özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir: 

 • Dosya paylaşımı:  Modern uç nokta yedekleme çözümleri yedekleme ile birlikte kurum içi kolay dosya paylaşımı özellikleri de sunar.
 • Bulut kaynakların yedeklenmesi:  Kullanıcı verilerinin depolandığı Microsoft 365, G Suite gibi bulut ortamları da yedeklenen veri kaynakları arasındadır.
 • OS Migration: Sistem konfigurasyon verilerinin de yedeklenmesi ve geri dönülmesiyle cihaz değişimi sırasında veri ve sistem ayarlarının aktarımı kolaylaşır. 
 • Çalınmaya karşı koruma:  Çalınan laptop ve mobil cihazınızın yerini haritadan tespit etmenize ve gerekirse uzaktan veri silmenize olanak tanır. 
 • eDiscovery:  Kullanıcı verileri üzerinde eDiscovery süreçlerini çalıştırmanıza ve verilerinizi analiz etmenize olanak tanır. 
 • Legal hold:  Kurumsal süreçlerin gerektirmesi durumunda kullanıcı verileri legal hold altına alınarak değiştirilmesi engellenebilir.
 • Veri dokunulmazlığı: İşten ayrılan personelin kurumsal verileri silmesi engellenerek kurumun dijital birikimleri korunmuş olur.  
 

Vaka Çalışması:  AVEA’nın Druva InSync’i nasıl kullandığını görmek için lütfen tıklayın ( Bring IT Services tarafından sağlanır )

Gartner‘ın konuyla ilgili yaptığı analiz çalışmasına ulaşmak için tıklayın.

Endpoint Backup Çözümlerimiz (Commvault ve Druva ) hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Haberler

İletişim

Nisbetiye Mah/Gazi GÜÇNAR SK. No:4/7 Beşiktaş/İstanbul
Tel: +90 212 337 36 65
Fax: +90 212 337 36 10
Website: https://www.bring.com.tr
Email: info@bring.com.tr

SORUMLULUK REDDİ

Uyarı: Bu sitede yer alan tüm görseller, yazılar ve işitsel materyallar Bring.com.tr sitesine aittir.
İzinsiz paylaşılamaz, kopyalanamaz ve dağıtılamaz.